Villa Costa Logo

Baner podstrony

facebook instagram

Villa Costa, Via Spadoni 3,
55014 Marlia (Lucca), Italia

Tel. Włochy: 0039 3409122077
Tel. stacjonarny: +39 0583 407128

NOTE! This site uses cookies and similar technologies.

If you not change browser settings, you agree to it. Learn more

I understand

cinqueterre

Leżące już w Ligurii Cinque Terre to fragment wybrzeża, gdzie morze, ziemia oraz ludzie stworzyli krajobraz, który budzi dreszcz w każdym, kto go ujrzy. W 1997 roku Cinque Terre zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO. Jest to pięć malowniczych, wyrastających na nadmorskich skałach miasteczek, których początki sięgają XI wieku.


Polecamy jednodniową wycieczkę do Cinque Terre. Pociągiem z Lukki dojeżdżamy do La Spezia. Tu na dworcu możemy kupić bilet łączony na prom i pociąg do Cinque Terre. Warto wysiąść w pierwszej wiosce Riomaggiore i zrobić półgodzinny spacer Drogą Miłości (Strada dell'Amore) do następnej wioski Manarola. Następnie promem udać się do ostatniej wioski Monterosso, słynącej z najdłuższej plaży. Widoki są zachwycające.
Jeśli pojedziemy samochodem, to warto dojechać autostradą do Levanto, czyli ostatniej miejscowości w Cinque Terre, zjechać do stacji kolejowej, kierując się znakami i tam wsiąść w pociąg w kierunku La Spezia. Bilet kasujemy raz i potem możemy wysiadać i wsiadać na stacyjkach Cinque Terre, kąpać się, spacerować, oglądać widoki, pic lokalne wino a potem jechać dalej.